Pięciolinia plansza oprawa WDS

PHU009

Nowy

Mega Pięciolinia - Największy format, najtrwalsza oprawa WDS

Więcej szczegółów

21 Przedmioty

160,98 zł

160,98 zł za szt.

Więcej informacji

Pięciolinia plansza oprawa WDS. Pięciolinia to klasyczna – zabezpieczona dwustronne folią błysk, plansza zwijana analogicznie jak tradycyjne mapy szkolne.


Plansza ta o gabarytowych rozmiarach ok 160 cm x 120 cm posiada sześć liniatur – pięciolinii. Pierwszą z nich akcentuje klucz wiolinowy.

Grubość linii, odległości między liniaturami itp. dane – patrz fotka poglądowa:

Plansza zaopatrzona jest w linkę do jednopunktowego zawieszenia oraz w linki wiążące /niewidoczne na fotce/. Umożliwiają one związanie zwoju planszy na wałku dolnym w celu jej np. bezpiecznego przechowywania, przenoszenia czy przewożenia.

Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przewidzianych w użytkowaniu szkolnych markerów tablicowych, po planszy można pisać zarówno flamastrami wodnozmywalnymi jak i suchościeralnymi. Za nim jednak zaczniemy stosować konkretny marker na całej planszy – ważna uwaga. Otóż przypominamy w tym miejscu o naczelnej zasadzie wcześniejszego wykonania mikropróby ścierania naniesionych treści – najlepiej na odwrocie planszy w mało widocznym miejscu, bowiem ta strona może pełnić funkcje ekranu i nie tylko.

Nanoszenie zapisów nutowych jak i ich ścierania nie powoduje mikrouszkodzeń a więc nie wpływa ujemnie na trwałość liniatury bowiem ta zabezpieczona jest warstwą folii.

Plansza powinna być rozwieszona na podłożu gładkim / np. na ścianie, tablicy szkolnej/ w sposób umożliwiający pisanie na twardym podłożu.

Plansza na której się ćwiczy/ nanosi- ściera zapisy nie powinna być zawieszana „w powietrzu’ tj. np. na trójnogu czy np. na przestrzennych regałach-półkach.  

Plansza została oprawiona w półwałki drewniane /sosna skandynawska/ w systemie WDS a więc są one skręcane ręcznie wkrętami do drewna / w odróżnieniu od – bywa - rozwarstwiających się półwałków spajanych mechanicznie zszywkami gładkimi/. System WDS to estetyczne i praktyczne wykończenie oprawy nasadkami z PCV co zapobiega dodatkowo rozwarstwieniu półwałków a także zabrudzeniu ich końcówek przy częstym zwijaniu i rozwijaniu.

Pięciolinia plansza zmywalna/suchościeralna to idealna plansza do nauczania aktywnego zarówno w tradycyjnej klasie szkolnej jak i w mniejszych grupach zainteresowań. Plansze chętnie kupują szkoły, przedszkola ale także domy kultury i mniejsze ogniska muzyczne czy indywidualni pasjonaci tworzenia muzyki.

Plansza charakteryzuje się dobrze dobranymi parametrami grubości folii w relacji do ciężaru dolnego wałka dzięki czemu, po rozwinięciu, raczej nie powinna się uporczywie zawijać na dolnym wałku.

Gwarancja jakości technicznej oprawy – 10 lat


DANE TECHNICZNE

Dł. 120 cm

Model PHU009

Szerokość 160 cm


Waga brutto ok. 1,5 kg.

Linka do zawieszenia planszy.

Foliowanie, dwustronnie folia błysk.

Linka do związywania zwiniętej planszy