Leśny savoir-vivre czyli czego nie wolno RPS

PHU050

Nowy

Leśny savoir-vivre, czyli czego w lesie nie wolno RPS

Więcej szczegółów

7 Przedmioty

121,14 zł

121,14 zł za szt.

Więcej informacji

Leśny savoir-vivre, czyli czego w lesie nie wolno_RPS

Leśny dekalog - 10 podstawowych zakazów dotyczących nieprawidłowego zachowywania się człowieka na terenie obszarów leśnych. Najczęstsze grzechy, które ludzie popełniają podczas pobytu w lesie, tu ukazane w formie zakazów. Dziesięć oznaczonych kolejnymi cyframi obrazków, które symbolicznie prezentują te zdarzenia, do których w lesie nie powinno dochodzić. Odnośne cyfry znajdują się w dwóch legendach planszy, gdzie przypisano im dodatkowo listy słownych zakazów.

Projekt planszy powstał podczas X Ogólnopolskiej Konferencji Programu: Szkoły dla Ekorozwoju jako plon konkursu ogłoszonego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa oraz Firmę PHU Lewandowski z Niedar. Autor projektu mgr Iwona Samołyk - nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej nr 2 im. Prof. dra Władysława Szafera z Wapnicy na Wyspie Wolin.

 

Plansza adresowana jest do dzieci z ponad wczesnoszkolnego etapu nauczania. Jednocześnie dostępny jest wzorcowy odpowiednik w formie siostrzanej planszy pt. Leśny savoir-vivre - jak zachowywać się w lesie adresowany do przedszkolaków i uczniów z okresu wczesnoszkolnego nauczania z przesłaniem:

 

To co teraz musimy Janowi wpajać w postaci zakazów - Jasiowi mogliśmy wcześniej wizualizować, jako zestaw wzorcowych zachowań do naśladowania.

 

 

Dane techniczne:

Plansza gotowa do zawieszenia - zaopatrzona w tasiemki do przechowywanie w stanie zwiniętym.

Oprawa planszy rurki PCV w systemie RPS > 7 lat gwarancji jakości.  

Rozmiar planszy po rozwinięciu: 120 cm x 90 cm.

Nadruk na tkaninie banerowej - wyjątkowo trwały.

Waga planszy: ok. 1kg          

 

Powierzchnia planszy zmywalna nie daje odbić światła oraz mechanicznie nie zagina się tak trwale, jak w przypadku plansz foliowanych. Można ją eksponować i nie traci na czytelności, nawet w miejscach o bardzo dużym nasłonecznieniu. Planszę zwiniesz, rozwiniesz, zawiesisz jak klasyczną mapę. Końcówki rurek zabezpieczone zatyczkami dodatkowo skręcanymi wzdłużnie. Arkusz planszy nie pamięta kształtu, a więc plansza łatwo się zwija i rozwija, nie rolując się samoczynnie na dolnym wałku, jak to ma miejsce w przypadku plansz foliowanych, które przez dłuższy czas pozostawały w stanie zwiniętym.

 

Zalety systemu RPS w stosunku do tradycyjnej oprawy PCV:

1. Zatyczki nie spadają,

2. Plansza w rurkach nie przesuwa się,

3. Rurki PCV nie uginają się pod ciężarem planszy.

 

Dane handlowe:

ISBN 978-83-64241-21-5