Układ okresowy pierwiastków fizyczny 110 x 150 cm

MER058

Nowy

Układ okresowy pierwiastków strona fizyczna

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Układ okresowy pierwiastków strona fizyczna, to poza tradycyjnym układem istna  encyklopedia wiedzy nie tylko  o pierwiastkach chemicznych… !

 

Na pierwszy rzut oka i  z  większej odległości, to standardowy układ okresowy pierwiastków z kolorystycznym podziałem na metale, niemetale oraz  gazy.

 

Z odległości ok. 1 m dostrzec  można szereg dodatkowych informacji o każdym z pierwiastków, takich jak: nazwa w języku  polskim, łacińskim, nazwisko/a  odkrywca(y), rok odkrycia, procentowy udział izotopów naturalnych oraz ich liczby masowe, konfiguracja elektronowa, struktura krystaliczna, zawartość w litosferze, hydrosferze i atmosferze, twardość (w skali Mohsa), temperatura topnienia, temperatura wrzenia, gęstość w 0 i 20 stopniach Celsjusza, energia jonizacji, stopnie utlenienia, elektroujemność Paulinga – dodatkowo zaakcentowana skalą  barwną, promień atomowy, główne źródła pierwiastka, najważniejsze tlenki i ich charakter chemiczny i wiele innych.

 

Dodatkowo nad układem w tabeli skala twardości wg. Mohsa oraz  zestawienie 16/tu  podstawowych stałych fizycznych:

 

Informacje techniczne:

Plansza  zwijana  na wałkach drewnianych zaopatrzonych  w linkę umożliwiającą jej zawieszenie. Wymiary po rozwinięciu  – 150 cm  x 110 cm.  Foliowanie  dwustronne, na awersie specjalną  anty refleksyjną folią strukturalną   dzięki której:

- nie traci czytelności nawet  przy bardzo intensywnym oświetleniu/nasłonecznieniu.

- nie płowieje  albowiem folia zawiera specjalne filtry UV.

- jest o wiele bardziej  wytrzymalsza, przez co mniej podatna na rozerwanie aniżeli      tradycyjne plansze pokryte  foliami  błyszczącymi tzw. glanc, co  jest istotnym czynnikiem przy planszach wielkoformatowych.