Układ okresowy pierwiastków fizyczny 110 x 150 cm

MER058

Nowy

Układ okresowy pierwiastków strona fizyczna

Więcej szczegółów

178,05 zł

178,05 zł za szt.

Więcej informacji

Układ okresowy pierwiastków strona fizyczna, to poza tradycyjnym układem istna  encyklopedia wiedzy nie tylko  o pierwiastkach chemicznych… !

 

Na pierwszy rzut oka i  z  większej odległości, to standardowy układ okresowy pierwiastków z kolorystycznym podziałem na metale, niemetale oraz  gazy.

 

Z odległości ok. 1 m dostrzec  można szereg dodatkowych informacji o każdym z pierwiastków, takich jak: nazwa w języku  polskim, łacińskim, nazwisko/a  odkrywca(y), rok odkrycia, procentowy udział izotopów naturalnych oraz ich liczby masowe, konfiguracja elektronowa, struktura krystaliczna, zawartość w litosferze, hydrosferze i atmosferze, twardość (w skali Mohsa), temperatura topnienia, temperatura wrzenia, gęstość w 0 i 20 stopniach Celsjusza, energia jonizacji, stopnie utlenienia, elektroujemność Paulinga – dodatkowo zaakcentowana skalą  barwną, promień atomowy, główne źródła pierwiastka, najważniejsze tlenki i ich charakter chemiczny i wiele innych.

 

Dodatkowo nad układem w tabeli skala twardości wg. Mohsa oraz  zestawienie 16/tu  podstawowych stałych fizycznych:

 

Informacje techniczne:

Plansza  zwijana  na wałkach drewnianych zaopatrzonych  w linkę umożliwiającą jej zawieszenie. Wymiary po rozwinięciu  – 150 cm  x 110 cm.  Foliowanie  dwustronne, na awersie specjalną  anty refleksyjną folią strukturalną   dzięki której:

- nie traci czytelności nawet  przy bardzo intensywnym oświetleniu/nasłonecznieniu.

- nie płowieje  albowiem folia zawiera specjalne filtry UV.

- jest o wiele bardziej  wytrzymalsza, przez co mniej podatna na rozerwanie aniżeli      tradycyjne plansze pokryte  foliami  błyszczącymi tzw. glanc, co  jest istotnym czynnikiem przy planszach wielkoformatowych.