Mikroskop Delta Optical Genetic Pro Bino

DO027

Nowy

Mikroskop Delta Optical Genetic Pro Bino

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Mikroskop biologiczny zalecany do użytku szkolnego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, wpisany do wykazu środków dydaktycznych przeznaczonych do kształcenia ogólnego, do nauczania biologii na poziomie gimnazjum, liceum ogólnokształcącego – w zakresie podstawowym i rozszerzonym, liceum profilowanego oraz technikum, na podstawie recenzjirzeczoznawców:
- prof. dr hab. Danuty Cichy, zarekomendowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych,
- dr. Wiktora Dżygóry, zarekomendowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach."


Numer zalecenia: 2432/2009

 

Najlepsza (w zakresie oferowanych parametrów, możliwości rozbudowy i ceny) oferta dla szkół średnich, pracowni studenckich i laboratoriów wykonujących badania rutynowe, a także dla osób, które interesują się obserwacją, badaniem i rejestracją fascynującego mikroświata. Doskonały model mikroskopu dla ludzi poważnie myślących o związaniu swojej przyszłości z weterynarią, biologią, czy medycyną.

 

Najważniejsze cechy mikroskopu:

- Solidna konstrukcja i wysoka jakość optyki mikroskopów z serii Delta Optical Genetic Pro czynią z nich inwestycję na wiele lat. Zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na intensywną eksploatację. 

- Bardzo dobra optyka z obiektywami achromatycznymi 4x, 10x, 40x (amortyzowany) i 100x (amortyzowany i immersyjny). W zestawie standardowym mikroskop oferuje powiększenia 40x, 100x, 400x oraz 1000x. Dokupując dodatkowy okular 16x powiększenie maksymalne wzrasta do 1600x (maksymalne dla mikroskopu optycznego wg zasad fizyki).

- Dodatkowo można dokupić inne obiektywy:
* obiektyw 20x - stanowi użyteczne pośrednie powiększenie między obiektywami 10x i 40x
* obiektyw 60x - nie wymaga użycia olejku immersyjnego tak jak obiektyw 100x

- Ta wersja mikroskopu posiada głowicę binokularową typu Siedentopf - dwa tubusy okularowe z regulacją rozstawu oczu. Głowica jest obracana o 360° i pochylona pod kątem 30°. Okulary szerokopolowe WF10x pozwalają na obserwacje w polu widzenia o średnicy 18 mm.

- Precyzyjne ogniskowanie obserwowanych obiektów dzięki współosiowym pokrętłom mikro- i makroregulacji wysokości stolika.

- Duży stolik o wymiarach 142 mm x 132 mm z naniesioną podziałką zapewnia niezbędną przestrzeń roboczą. Posiada pionowo położone współosiowe pokrętła ruchu preparatu w osi X i Y. Umiejscowione są one ergonomicznie w pobliżu pokręteł ogniskowania i regulacji jasności. Stolik wyposażony jest w uchwyt do jednoczesnego mocowania dwóch preparatów.

- Mikroskop posiada blokadę górnego położenia stolika, co zabezpiecza preparat i obiektywy przed uszkodzeniem w wyniku niewprawnego posługiwania się śrubami ogniskowania. Jest to ważne w pracowniach dydaktycznych.

- Urządzenie posiada kondensor jasnego pola z przysłoną irysową, który umożliwia odpowiednio dobrać rozdzielczość, kontrast i głębię ostrości obrazu. Z lewej strony pod stolikiem jest umiejscowione pokrętło do zmiany wysokości położenia kondensora.Kondensor jest wymienny, dzięki czemu można zastosować kondensory używane przy innych technikach obserwacyjnych.

- Funkcjonalny oświetlacz diodowy LED, z regulacją jasności z prawej strony w podstawie. Nie powoduje nagrzewania sięmikroskopu oraz preparatów tak, jak to ma miejsce w przypadku korzystania z oświetlacza halogenowego. Dzięki temu można prowadzić wielogodzinne obserwacje bez konieczności wyłączania i chłodzenia mikroskopu. Energooszczędna dioda LED daje białe zimne światło (nie trzeba stosować niebieskiego filtru tak jak przy halogenowych żarówkach) oraz gwarantuje wiele tysięcy godzin bezawaryjnej pracy.

 

DANE TECHNICZNE:

długość tubusu: 160 mm 
 głowica typu Siedentopf, binokularowa, obracana 360º, pochylenie 30º, okulary WF10x /18 mm 
 zakres regulacji odległości miedzy źrenicami: 48 mm - 75 mm 
 regulacja dioptrii na lewym torze optycznym: +/- 5D 
 miska obiektywowa czterogniazdowa 
 obiektywy achromatyczne 4x, 10x, 40x (amortyzowany), 100x (immersyjny, amortyzowany) 
 system ogniskowania: ruch zgrubny (śruba makrometryczna) i ruch drobny (śruba mikrometryczna) 
 czułość i działka elementarna drobnego (śruba mikrometryczna) ogniskowania: 0,004 mm (4µm), zakres 24 mm 
 kondensor jasnego pola, typu Abbego N.A. 1,2 z przysłoną irysową i gniazdem filtrów 
 stolik: mocowanie dwóch preparatów, wymiary stolika: 142 mm x 132 mm, zakres ruchu XY: 75 mm x 40 mm 
 oświetlacz diodowy LED 3W z pokrętłem regulacji jasności 
 zasilanie sieciowe 230 V 
 dopuszczalna temperatura otoczenia: od 0ºC do +40ºC#181;m), zakres 24 mm 
 kondensor jasnego pola, typu Abbego N.A. 1,2 z przysłoną irysową i gniazdem filtrów 
 stolik: mocowanie dwóch preparatów, wymiary stolika: 142 mm x 132 mm, zakres ruchu XY: 75 mm x 40 mm 
 oświetlacz diodowy LED 3W z pokrętłem regulacji jasności 
 zasilanie sieciowe 230 V 
 dopuszczalna temperatura otoczenia: od 0

 

WYPOSAŻENIE:

 dwa okulary szerokopolowe typu Plan 10x, pole widzenia 18 mm 
 obiektywy achromatyczne 4x, 10, 40x, 100x 
 filtr zielony 
 kabel zasilający 
 olejek imersyjny 
 pokrowiec przeciwkurzowy